2005 yılından itibaren birçok projede kazanılmış deneyim ve tecrübenin bir eseri olarak 2014 yılında yangından korunma sistemleri danışmanlık, projelendirme ve taahhüt amaçlı faaliyete geçen İgnis Mühendislik;

Hayatınızı ve yatırımlarınızı yangından korumak için tecrübeli, genç, dinamik mühendisleri ve uzman teknik kadrosu ile hizmet kalitesini ulusal ve uluslararası standartlar seviyesinde sürekli geliştirerek doğru ve güvenilir seçenekler sunarak, teknolojik ve müşteri odaklı hizmet anlayışını benimsemiş, yangın söndürme, algılama ve ihbar sistemleri alanında çözümler üreten bir mühendislik firmasıdır.

İgnis Mühendislik;
TÜYAK (Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı) ve NFPA (Amerikan Ulusal Yangından Korunma Kurumu) üyesi olup, yangından korunma sistemleri üzerine uluslararası geçerliliği olan birçok standart konusunda bilgi ve deneyime sahiptir. Bu sayede; içinde bulunduğu tüm işleri, referans aldığı standart ve kodlara göre olması gerektiği gibi tasarlayıp, imal ederek devreye almaktadır. İmalatı biten sistemlerin bakımını uzman kadrosu ile yapmaktadır.

İgnis Mühendislik;
Uluslararası Mühendislik ve tedarik firmalarının partnerliği ile birlikte özellikle endüstriyel tesis olmak üzere birçok büyük firmanın projelerini başarıyla tamamlamıştır.